Археологи похвалилися багатим урожаєм знахідок на розкопках у Коростені – КОРОСТИШІВ СЬОГОДНІ

Археологи похвалилися багатим урожаєм знахідок на розкопках у Коростені

Працювати на Городищі в районі Червоної гірки Житомирська археологічна експедиція почала місяць тому. Цьогоріч роботи проводилися на оборонному рові, бермі і на посаді Городища.

Повідомляє сайт Коростень Сьогодні з посиланням на infomalin.biz.

В результаті вдалося отримати велику кількість знахідок, частина з яких мають високу експозиційну цінність, розповів в інтерв’ю журналістам Коростень TV керівник експедиції – кандидат історичних наук старший науковий співробітник Інституту археології України Андрій Петраускас:

“Ці експонати мають високу експозиційну цінність і можуть стати окрасою будь-якого музею. Однак я сподіваюся, що вони прикрасять експозицію Коростенського краєзнавчого музею. І ще раз хочу наголосити: древлянські старожитності ми можемо побачити тільки в Коростенському музеї. На жаль, в інших музеях – ні в Луврі, ні в Ермітажі – ми їх не побачимо, бо їх там нема. Тобто, якщо ми хочемо скласти собі якесь уявлення про цей стародавній народ, то ми маємо поїхати в Коростень, і в музеї можемо побачити ці речі, які дійшли до наших днів”.

Відзначимо, що в археологічних розкопках беруть участь студенти Житомирського та Луцького держуніверситетів, учні житомирського педагогічного ліцею та представник Житомирського обласного краєзнавчого музею.

Розкопки на Червоній гірці проводяться вже багато років поспіль, однак роботи для археологів все ще лишається чимало. Цього разу у списку знахідок вже традиційно – побутові речі, інструменти, зброя, жіночі прикраси, елементи одягу, їжі та сільськогосподарських культур, а також металеві вироби – переважно, наконечники стріл. Говорить керівник студентської археологічної практики старший викладач кафедри всесвітньої історії Житомирського держуніверситету імені Івана Франка Марина Хададова:

“Наприклад, тут ми знайшли намистини, зроблені з різних матеріалів. Особливу цікавість представляють зразки, зроблені із місцевого пірофіліту. Оскільки вони із нашого матеріалу, значить, це, скоріше за все, вироби місцевих майстрів. Теж досить цікаві предмети – ось така бляшка зі, скоріш за все, дружинного поясу. Вона є бронзова з позолотою. І серед останніх наших знахідок – сережка волинського типу. Центральна нижня її частина виконана із застосуванням дуже тонких технік виконання. На жаль, це фрагментована річ, але, тим не менше, цінність її від того не меншає”.

Нині стоїть завдання дослідити, де саме виготовлялися знайдені предмети – чи це було на самому Городищі, чи вони потрапили туди іншими шляхами:

“Наприклад, металеве виробництво, предмети якого представлені тут – чисто наглядно ми так можемо сказати, що вони характерні для того періоду для території східних слов’ян. Дуже важливе питання є чи тут ці предмети виготовлялися, чи вони звідкись поступали. Чому важливо – тому що, якщо вони виготовлялися тут, ми можемо говорити про високий рівень металургії і ковальства серед древлянських племен. Однак, зрозуміло, що якщо тут були нападники – пришлі люди – вони з собою щось принесли”.

Аби визначити, що місцеве, а що принесене, потрібні дослідження більш серйозного рівня із інших галузей наук, каже Марина Хададова.

Завершитися розкопки мають вже за тиждень. І вже після опрацювання знайденого матеріалу археологи обіцяють докладніше розповісти про результати цьогорічної експедиції.

Джерело: Коростень Сьогодні.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Полтавські пацани рвуть мережу

Стеллa из шoу «Хoлoстяк-7» рaсскaзaлa, был ли у нее секс с Дмитрием Черкaсoвым

Укрaинскaя секс-симвoл сделaлa зaявление o свoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят встречaться с пoлными женщинaми

Безвиз с ЕС: скoлькo нужнo денег в сутки (ИНФOГРAФИКA)

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Блогеры становляться опаснее ИГИла и Гитлера

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Как снять головную боль за несколько минут?

Выбран самый красивый мужчина в мире

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

85-летняя модель: “Больше еды я люблю только секс!”

Назван самый сексуальный холостяк земли

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Крупнейший секс-скандал в истории США

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

Мужчина изнасиловал, а затем и убил свою 3-недельную дочь

Leave a comment

Your email address will not be published.


*